Tekst pochodzi z "Wysokich Obcasów Extra" nr 166, wydanie z dnia 19/07/2018

Elle Fanning zobaczymy w filmie „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” opartym na motywach opowiadania Neila Gaimana uważanego za jednego z najwybitniejszych żyjących twórców fantastyki. Jego bohater – zbuntowany nastolatek (Alex Sharp) w rozkołysanym muzyką Sex Pistols Londynie lat 70. – zakochuje się w przybyszce z innego wymiaru.

Rozmowa z aktorką ELLE FANNING

Najpierw „Neon Demon” Nicolasa Windinga Refna, w którym oprócz krytyki branży modowej pojawiał się wątek kanibalizmu, teraz zwariowana komedia o UFO. Dlaczego wybierasz takie role?

– Nie warto grać w kółko tych samych postaci. Chcę robić filmy, jakich sama jeszcze nie widziałam. Nie są dla każdego i wzbudzają skrajne emocje, ale ludzie je zapamiętują. To dla mnie najważniejsze. „Neon Demon” szokował i bardzo mi się to spodobało. Przed jego premierą wszyscy kojarzyli mnie głównie z roli w „Czarownicy” – byłam dla nich „królewną” albo „tym słodkim dzieciakiem”. Powtarzano, że to dla mnie zbyt mroczny materiał i zniszczy mi karierę. Stało się zupełnie inaczej.

Pozostało 84% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej