Od początku działalności JOHNSON’S® priorytetem jest bezpieczeństwo skóry najmłodszych. Marka ma jednak świadomość, że pielęgnacja nie ogranicza się do oczyszczania i nawilżania, ale jest okazją do budowania więzi z dzieckiem i przyczynia się do jego harmonijnego rozwoju.

Do tej największej w historii zmiany w składach i kosmetykach marka rzetelnie przygotowała się w każdym aspekcie. W wyniku tych starań nowe, lepsze składy przewyższają dotychczasowe standardy bezpieczeństwa – to  60% mniej składników i aż 90% pochodzenia naturalnego i 0% parabelnów, SLS i SLES.

Globalne badania i współpraca

Nowe formuły JOHNSON’S® to efekt współpracy marki z rodzicami z całego świata. Chcąc w pełni zrozumieć potrzeby związane z pielęgnacją niemowląt oraz to, w jaki sposób kosmetyki mogą wzmacniać więzi z dzieckiem, przeprowadzono – przy wykorzystaniu najnowszych technik w zakresie badań konsumenckich – niemal 9000 rozmów z rodzicami w siedmiu krajach (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Indie, Chiny, Brazylia, Filipiny, Arabia Saudyjska). Ostatecznie, zanim nowe produkty trafiły na rynek, zostały przetestowane przez niemal 11 500 osób. Połączenie surowców naturalnych, których oczekują rodzice milenijni, z rygorystycznymi normami bezpieczeństwa marki zaowocowało stworzeniem najbardziej zaawansowanych formuł produktów w całej ponad wiekowej historii marki.

Nowa definicja łagodności

Podczas badań specjaliści zapytali również milenijnych rodziców o to,  co oznacza dla nich łagodność. W badaniu wzięło udział blisko 6 tys. matek i ojców. W efekcie powstał raport „Pokolenie Łagodności”, z którego wynika m.in. że aż 73% rodziców w Polsce deklaruje, że ich świat staje się łagodniejszy, gdy pojawia się w rodzinie dziecko. Jednocześnie aż jedna trzecia czuje się w tym momencie bardziej oceniana niż na innych etapach swojego życia.

Przyjście na świat dziecka jest wydarzeniem równie wyjątkowym co onieśmielającym, a świeżo upieczeni rodzice stają codziennie przed wieloma trudnymi wyzwaniami. W ciągu zaledwie pierwszych kilku lat życia dziecka muszą podjąć setki ważnych decyzji – w większosci z nich liczą na wsparcie swojego otoczenia, w tym opiekującej się nimi położnej. Niestety, często mają oni poczucie, że nie są wystarczająco dobrzy w swojej nowej roli.

JOHNSON’S® przeprowadził badanie, z którego wynika, że rodzice na całym świecie cenią łagodność oraz życzliwość i właśnie te cechy chcą wykształcić w swoich dzieciach. Polacy łagodnieją w momencie pojawienia się w ich życiu dzieci. Tak deklaruje prawie trzy czwarte rodziców (73%). Za najbardziej czułe i godne zapamiętania  momenty związane z rodzicielstwem uznali zobaczenie uśmiechu dziecka (79%), trzymanie go w ramionach (74%) i obserwowanie, jak maluch śpi (69%). Rodzicom zależy, aby ich dzieci wychowywały się w spokojnym, przyjaznym i bezpiecznym środowisku. Kluczowe znaczenie dla tego procesu według nich ma atmosfera w domu (71% ankietowanych), relacje rodziców z dziećmi (58%), mentalność rodziców i nastawienie do dzieci (56%) oraz dobre stosunki między rodzicami (52%).

Milenijni rodzice, żyjący jednocześnie w świecie realnym i wirtualnym, bardzo cenią sobie kontakty z rodziną i przyjaciółmi oraz budowanie relacji z dzieckiem. Jednak badania pokazują, że rodzice czują się przytłoczeni osądem i krytyką w takim samym stopniu, jak poprzednie pokolenia. We wszystkich sześciu badanych krajach – Rosji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Arabii Sudyjskiej, RPA i Stanach Zjednoczonych - mamy i ojcowie codziennie zmagają się z krytyką, co negatywnie wpływa na poziom ich wiary w siebie. Co czwarty milenijny rodzic twierdzi, że chciałby, aby jego współmałżonek lub partner był wobec niego/niej łagodniejszy. Co ciekawe, 30% uważa, że sami są swoimi najsurowszymi krytykami. Przy czym rodzice w Polsce znacznie rzadziej potrafią odrzucać krytykę niż ich odpowiednicy w innych krajach.

Wsparcie naturalnego mikrobiomu skóry dziecka

W wyniku rozmów z rodzicami, ale też pionierskich badań na temat mikrobiomu skóry niemowląt powstała linia CottonTouchTM.

Mikrobiom człowieka to w skrócie kolonie różnych rodzajów drobnoustrojów naturalnie występujące zarówno wewnątrz naszego organizmu, jak i na powierzchni skóry. Drobnoustroje zaczynają zasiedlać  organizm człowieka zaraz po urodzeniu i współgrają z nim przez całe życie. Ogromne znaczenie ma więc wspomaganie jego prawidłowego rozwoju, ponieważ chroni on przed infekcjami, ale ma również na celu zapewnienie dziecku maksymalnych korzyści zdrowotnych w przyszłości.

Korzystając z nowatorskich badań, JOHNSON’S® opracował produkty, które, jak potwierdzają badania kliniczne, nie zakłócają mikrobiomu skóry – to seria CottonTouchTM. Są to produkty do pielęgnacji o lekko kwaśnym pH, zgodnym z odczynem skóry dziecka. Dzięki temu wzmacniają naturalny mikrobiom skóry.

Inspiracją do stworzenia CottonTouchTM była bawełna, która charakteryzuje się wyjątkową miękkością i chłonnością. Nowa linia zawiera więc naturalną, bardzo drobno zmieloną bawełnę pozyskaną z włókien. Pozwoliło stworzyć formułę, która nadaje produktom taką delikatność i miękkość, że można ją stosować od 1. dnia życia dziecka.