Energylandia to właśnie taka przestrzeń radości i zabawy, wypełniona 70 różnorodnymi atrakcjami w 4 strefach dopasowanych do każdej grupy wiekowej. Zapewnia rozrywkę dla całych rodzin. Czego pragniemy latem najbardziej, o czym marzymy? Czy nie są to tropikalne plaże i egzotyczne wyspy jak z pocztówek? Nie każdy jednak tam się uda, z rożnych powodów. Na szczęście w Polsce, w Zatorze pod Krakowem, znajdziemy godną namiastkę raju z przejrzystą wodą i barami pod palemką!

Wspaniałe jest to, że kupując jeden bilet do Energylandii, można korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji, w tym z Water Parku i Tropical Fun.

EnergylandiaEnergylandia Tomasz Koscielny

Tropikalne plaże i egzotyczny klimat w Polsce

Water Park to olbrzymia strefa z 3 basenami o łącznej powierzchni 1800 m2. To tu znajduje się ogromny statek, z którego wyłaniają się wodne zjeżdżalnie. Poruszając się w estetyce tropikalnej wyspy, znajdziemy tu wiele zakątków, Tropical Bar, odpoczniemy w cieniu parasoli, popijając drinka z palemką, podczas gdy dzieciaki szaleją w wodzie. Zabawa odbywa pod czujnym okiem ekipy ratowników.

Zupełnie nową częścią Water Parku jest strefa Tropical Fun, będąca największym otwartym parkiem wodnym w Polsce. Zjeżdżać prosto do wody można na jednej z 10 zjeżdżalni, zróżnicowanych pod kątem trudności i wysokości

EnergylandiaEnergylandia TKFOTOART TOMASZ KOSCIELNY

Strefy parku, strefy emocji

Nie samą plażą wakacjusze żyją. Trudno sobie wyobrazić, by ktoś chciał zrezygnować z doświadczenia jazdy w dół Hyperionem w Strefie Ekstremalnej. Jest po prostu najlepszy! To najwyższy (77 metrów ) i najszybszy (142 km/h) Mega Coaster w całej Europie. Liczne zwroty nie pozwolą na spokojną chwilę oddechu!

Inną najczęściej wybieraną atrakcją w Strefie Ekstremalnej jest Speed Water Coaster. Pobił wszystkie światowe rekordy wysokości i prędkości w swojej kategorii. Jest

połączeniem rollercoastera i przejażdżki wodnej. Wznosi się na 60 m przy prędkości 110 km/h!

Roller coastery znajdują się nie tylko w strefie ekstremalnej. W Bajkolandii dzieci śmigają na gąsienicy Frutti Loop Coaster w owocowym ogrodzie, czy też Roller Coasterze Energuś Śmiejżelki.

W strefie Familijnej Strefa familijna zawrót głowy gwarantuje nie tylko Roller Coaster, ale także wodne spływy, kolejka widokowa czy wyścigowy tor Formuła Autodrom.

EnergylandiaEnergylandia TKFOTOART TOMASZ KOSCIELNY8BIMv / LeE-VEcj8c=t8m&_O/JIDKhTv wmQzFi+z%6

Pokazy i festiwale

Energylania angażuje całe rodziny nie tylko sprzętami i rozrywką wodną, ale także atrakcjami wizualno-muzycznymi, czy estradą spektakularnych pokazów kaskaderskich. W strefie Extreme Show można zobaczyć widowiska z udziałem najlepszych kierowców samochodowych, najmłodszego stuntera ATV oraz kobiety, która jeździ samochodem na dwóch kołach.

A już pod koniec czerwca rozpoczną się największe festiwale muzyczne, które będą nam towarzyszyć przez całe lato! Każde wydarzenie to inny styl muzyczny, ale łączy je jedno - największe Gwiazdy w tym samym miejscu.

90’s festival – 28.06.2019

80’s festival – 29.06.2019

Disco polo festival – 12/13.07.2019

Hip-hop festival – 26/27.07.2019

Giganci sceny – 9/10.08.2019

Kings of hardstyle – 23.08.2019

EDM festival – 24.08.2019