Clémentine Beauvais (ur. 1989) – autorka książek dla dzieci i młodzieży. Pisze po francusku i angielsku. Jej powieść „Pasztety, do boju!” (wyd. Dwie Siostry, tłum. Bożena Sęk) zdobyła wiele nagród, m.in. tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015 oraz prestiżową Prix Sorcieres. Wykłada angielski i pedagogikę na uniwersytecie w Yorku

24 czerwca autorka spotka się z czytelnikami w ramach warszawskiego Big Book Festival (bigbookfestival.pl) w Fun Park & Arena Wspinaczkowa, ul. Merliniego 2.

W godz. 12-13.30 porozmawia z Anną Dziewit-Meller o „wyzwoleniu z kompleksów, przebudzeniu dziewczyn, nowej energii dziewuch i dam”, a o godz. 16 weźmie udział w Okrągłym Stole Pisarek pt. „Co by się zmieniło, gdyby kobiety rządziły światem?”

AGNIESZKA JUCEWICZ: 15-letnie Mireille i Astrid oraz 12-letnia Hakima, laureatki facebookowego konkursu na najbrzydsze dziewczyny w szkole, czyli Złoty, Srebrny i Brązowy Pasztet, biorą sprawy w swoje ręce. Wyruszają na wyprawę rowerową do Paryża z tajną misją. Znajoma 11-latka i fanka pani książki zapytała mnie z nieskrywaną nadzieją w głosie, czy ta historia wydarzyła się naprawdę.

Pozostało 95% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej