Georgette Mosbacher (ur. 1947) – bizneswoman, autorka dwóch książek motywacyjnych, w których radzi, jak osiągnąć finansowy sukces, zdobyć wymarzonego mężczyznę, a po rozwodzie otrzymać rozsądną sumę. Podpora nowojorskich republikanów i gospodyni znanego salonu. Nosi albo 12-cm obcasy, albo płaskie buty, „nic pomiędzy”.

Georgette Mosbacher o sobie: – Jestem redneckiem [w USA to synonim wieśniaka z Południa], który mieszka na Manhattanie. Nie jestem jakaś niezwykła. Dorastałam bez ojca w małym miasteczku w Indianie, miałam średnie oceny i nie byłam szczególnie piękna. Ale miałam niesamowite życie tylko dlatego, że uwierzyłam, iż mogę.

Joan Rivers, znana komiczka: – Kiedy dorosnę, chcę być Georgette Mosbacher. Jest piękna, mądra oraz jest kobietą, która sama doszła do tego, co ma.

***

Georgette Paulsin Muir Barrie Mosbacher urodziła się 16 stycznia 1947 r. w Highland, niedużym miasteczku niedaleko Chicago, jako najstarsze z czworga dzieci Dorothy i George’a Paulsinów. Siedem lat później jej ojciec zginął w wypadku samochodowym. Mama poszła do pracy, a dziećmi zajęły się babcia i prababcia. Bywało ciężko, ale – jak lubi opowiadać Georgette – kobiety w rodzinie wpoiły jej, że może osiągnąć wszystko, co tylko sobie zamarzy, jeśli odpowiednio się przyłoży. – Mama nie czytała nam bajek, tylko Napoleona Hilla „Pozytywne myślenie” i „Myśl i bogać się”, popularne poradniki, jak odnieść sukces – wspominała.

Pozostało 88% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej