Rada Programowa krynickiego forum "określa kierunki rozwoju Forum, podejmuje uchwały w ważnych sprawach społecznych, politycznych i gospodarczych związanych z misją Forum, przyjmuje i ocenia sprawozdania z przygotowań i przebiegu Forum i
podejmuje uchwały we wszystkich sprawach istotnych dla rozwoju Forum".

W jej składzie znajduje się między innymi wybitny polski ekonomista abp Marek Jędraszewski, metropolita Krakowa, znany tyleż z misji duszpasterskiej, co z określania oponentów politycznych mianem "czerwonej zarazy", oraz głosiciel "autonomii bliskości" Kościoła i państwa. Jest Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS) i poseł Rafał Trzaskowski (PO). Jest szef "Rz" Bogusław Chrabota i publicysta Jerzy Gauden.

I jedna Szabo Ester, bizneswoman z Węgier, jedna z uczestniczek Forum, które już w ubiegłym roku zwracały uwagę na zbyt małą reprezentację kobiet w Krynicy. Podkreślały, że było niewiele prelegentek, za to wiele kobiet pracowało w obsłudze. Dodatkowo, wszystkie tytuły były w formie męskiej ("starszy doradca, partner").

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.