„Antykoncepcja prowadzi do hedonizmu, uzależnienia od seksu i skłonności do zdrady.” „Nie można być zniewieściałym chłopakiem lub schłopiałą panną ” - to ekspertka MEN od wychowania do życia w rodzinie.

„Czy od pierwszego razu można zajść w ciążę? Czy można „wpaść” przez ubranie, co z wanną, w której kilka godzin wcześniej było nasienie?” - to nastolatki, które zadają pytania na forum edukatorów seksualnych Ponton.

„Nie, mój 14-letni syn nie myśli jeszcze o seksie, nie w głowie mu to” - to rodzice, którzy nie rozmawiają ze swoimi dziećmi o seksie. (37 proc. jest skrępowana, kiedy ma o tym mówić).

„Naturalna metoda jest najbezpieczniejsza, pigułka „po” jest jak aborcja” - to uczniowie, którzy wypowiadają się w jednej z grup w internecie.

„Dziewczynki myślą inaczej od chłopców, szukają miłości w kategoriach romantycznych, a chłopcom daleko do takiej wizji” - to podręcznik do wychowania do życia w rodzinie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.