Wasze blogi

red
Dostałyśmy od Was ogromną ilość blogów. Nasza skrzynka się od nich wręcz zapchała :). Są bardzo ciekawe i zajmujące dlatego potrzebujemy czasu, aby je wszystkie przeczytać. Prezentujemy pierwszą porcję tych, które wzbudziły nasz największy zachwyt. Zaczynamy:

Gospodarna narzeczona

www.nakruchymspodzie.blogspot.com

Codzienność utkana z ulotnych chwil. Czubek łyżeczki zanurzony w piance latte. Uśmiech w Twoich umęczonych oczach. Równy rządek pierogów na ściereczce. Zaspany piekarz na poduszce obok. Spacer między barwnymi straganami. Drewniana łyżka zatopiona w pachnącym garze. Pieczenie od rana w falbaniastej sukience. Moje życie na kruchym spodzie. Piękne zdjęcia, oryginalne przepisy, z historią jedzenia i anegdotami w tle, a wszystko pisane piękną polszczyzną.

1

Ojciec karmiący

www.ojcieckarmiacy.blox.pl

Wzruszające codzienne zapiski taty na wychowawczym, który zajmuje się synkiem z Całościowym Zaburzeniem Rozwoju.

2

Bajeczna kuchnia

www.table-table.blogspot.com

W swojej kuchni używam cukru, miodu, białej i razowej mąki, produktów organicznych na zmianę z nieorganicznymi, produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Jem również mięso. I żyję. I mam się dobrze. Tak gotowały moje Praprababki, Prababki i Babcie. Tak gotuje moja Mama. Tak gotuję ja. Tak prawdopodobnie będą gotowały moje Dzieci. Nie wierzę w żadne diety cud czy w gotowanie według ideologii. Wierzę w zdrowy rozsądek i aktywny tryb życia.
Nigdy nie gotuję gdy jest mi źle. Karmimy nie tylko ciało, ale także duszę. Jedzenie smakuje tylko wtedy, gdy włożymy w jego przygotowanie same dobre myśli, emocje i uczucia. Jedzenie należy celebrować bo  karmimy siebie i tych, których kochamy.

3

Bramki są dwie

www.bramkidwie.pl

Czyli cztery kobiety o futbolu. Fascynujące.

4

Biały talerz

www.whiteplate.blogspot.com

Należę do tych osób, które kuchnią interesowały się od dziecka. Robiły z babcią faworki, chodziły z mamą na targ warzywny, prosiły sąsiadkę o przepis na ciasto z owocami. Później poszłam do pracy i miałam jej tyle, że miłość do gotowania musiała na chwilę usnąć, na rzecz jedzenia z pobliskiej restauracji. Ale wszystko, co usypia, pewnego dnia ma szansę się obudzić. Wtedy zaczęłam podróżować, zbierać książki kucharskie, szukać, pytać, znajdować i gubić. I tak jest do dziś. Jedzenie to dla mnie pretekst do rozmowy, podróży czy spotkania. Lubię czytać, fotografować i rozmawiać. Dziękuję za odwiedzenie bloga :).

5

Dla kociar i nie tylko

www.rudomi.pl

Właścicielka dwóch rudych kotów o życiu z wąsaczami. Dobrze się czyta. Polecamy nawet tym, którzy wolą psy.

6

Blog o ojcach dla ojców

www.nae-tacie.pl

Chcemy walczyć ze stereotypem niedzielnego tatusia. Chcemy pomagać walczyć o ojcowskie prawa! Chcemy wzniecić ogólnokrajowy bunt przeciwko wszechobecnej w Polsce dyskryminacji ojców, która jest niczym innym jak seksizmem, czyli dyskryminacją ze względu na płeć.

7

Chustka

www.chustka.blogspot.com

O życiu, o raku, o tym, co ważne. Trudno się oderwać.

8

Design inne takie

www.blueredporter.blox.pl

Ciekawie o designie, sztuce i popkulturze.

9

Szafiarski blog

www.marchewkowa.pl

Szafiarski blog w stylu retro.

10
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy