Wysokie Obcasy w kioskach od 27 lipca

red.
Zobacz, co w nich przeczytasz:
1 z 12

Wysokie Obcasy

okładka

2 z 12
Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Wyborcza.pl
Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Od Redakcji: róbmy swoje

Róbmy to, co nas interesuje, rozwija i cieszy. Nie musimy realizować oczekiwań innych wobec nas.

3 z 12

Diamanda Galás dusi i zawodzi

Ojciec pozwalał mi grać, ale nie śpiewać. W kulturze, w której się wychował, to uchodziło za nieprzyzwoite, więc ja nie mogłabym robić czegoś tak niemoralnego.

4 z 12

Małgorzata Szczęśniak. Związki zawodowe i małżeńskie

O sztuce tworzonej przez kobiety mówi się, że to sztuka feministyczna. Co to, kurwa, w ogóle jest? Facet to uprawia sztukę, a kobieta uprawia sztukę feministyczną? To jest takie męskie deprecjonowanie, które mnie doprowadza do szału! Rozmowa z Małgorzatą Szczęśniak wybitną polską scenografką.

5 z 12

Mniej luksusu, więcej eko

Polska marka ubrań dla dzieci Beloved (beloved.com.pl) jest globalnie ekologiczna - ekologiczne są nawet opakowania, a ich ubrania ?rosną? razem z dziećmi.

Może warto przeczytać metkę, sprawdzić firmę w internecie, dowiedzieć się, czy produkt ma jakiekolwiek ekocertyfikaty. To kwestia wyrobienia nawyków. Z Magdaleną Płonką rozmawia Michał Zaczyński, "Fashion Magazine"

6 z 12

Dziewczyny z ferajny

- To niesłychane! - krzyczały dzienniki, gdy w 1935 roku okazało się, że hersztem bandy napadającej na domostwa wieśniaków w Tarnowskiem jest nie kto inny, tylko wiejska wdowa Weronika Jaskółka.

7 z 12
Fot. Paweł Kiszkiel / Agencja Wyborcza.pl, styl. MALIN
Fot. Paweł Kiszkiel / Agencja Wyborcza.pl, styl. MALIN

Oczyszczanie twarzy

Jak oraz czym oczyszczać cerę i dlaczego to takie ważne.

8 z 12

Intuicji się nie ma, ją się miewa

W ogromnej bazie danych zapisane są rozliczne sygnały sympatii i antypatii, jakie ludzie wysyłają spojrzeniem, gestem, tonem głosu. Niektórzy wychwytują to, czego inni nie zauważają. O takich osobach mówi się, że "mają nosa" do tego, co dzieje się między ludźmi. Z Danutą Golec rozmawia Grzegorz Sroczyński.

9 z 12
Fot. Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl
Fot. Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

Rita Golden Gelman zmienia skórę

Rita Golden Gelman zdobyła się na to w wieku 48 lat, kiedy jej małżeństwo zaczęło osiadać na mieliźnie. Rozejrzała się wokół siebie i stwierdziła, że muszą istnieć jakieś inne sposoby na życie. Odkryła, że jej dom jest zbyt wielki, ogród nadmiernie uporządkowany, a przyjaciele zbyt biali i amerykańscy. Uciekła w świat. Bez biura podróży i bez towarzystwa, samotnie. I tak żyje do dziś.
Wymyśliła siebie na nowo i opisała w książce ''Zawsze o tym marzyłam. Opowieść o kobiecie, która na krańcach świata odnalazła szczęście'' (''Tales of a Female Nomad: Living at Large in the World'').
Zaczyna się tak: ''Jestem współczesną koczowniczką. Nie mieszkam nigdzie na stałe, mam tylko to, co mogę ze sobą zabrać, często nie wiem, gdzie będę za pół roku. Wiedziona instynktem podróżuję po świecie bez żadnego planu, wykazując ufność wobec obcych i ciągle czyhając na przypadkowe okazje. Poznawanie ludzi to moja pasja''.

10 z 12

Źle się dzieje w państwie duńskim

Dziewczyna wyszła z klubu, kilku chłopaków wyszło za nią i zgwałciło ją w krzakach. Pytam, czemu nie zawiadomiła o przestępstwie. A ona na to: "Przecież ja ich znałam, więc to nie był gwałt". Z Sarą Bladel duńską autorką kryminałów rozmawia Wojciech Orliński.

11 z 12

Tosty - pomysł na śniadanie wg Marty Gessler

Kiedy polewam przyrumienione tosty syropem klonowym, chciałabym, aby niedziela była codziennie. Znakomicie smakują też z białym kremowym serem z miodem, sezonowymi owocami, polane szybką konfiturą z wiśni albo grenadyną (syropem z owoców granatu).

12 z 12

Łukasz Łuczaj, trawożerca

Niektórzy rodzice potrafili powiedzieć dzieciom, które przychodziły do naszych córek w odwiedziny: "Tylko nic u nich nie jedz". Z Łukaszem Łuczajem etnobiologiem, autorem książki "Dzika kuchnia".

Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy