Wysokie Obcasy Extra

Red.
Najnowszy numer Wysokich Obcasów Extra w sprzedaży od 20 czerwca. Zobacz co w nim przeczytasz.
Fot. Michal Mutor, kreacja Paweł Sadaj Fot. Michal Mutor, kreacja Paweł Sadaj

Wysokie Obcasy Extra

Okładka

Pobierz wersję na iPada i iPhona

Pobierz wersję na e-czytniki

1
Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Gazeta Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Gazeta

Trzy randki z Bradem Pittem

Skąd biorą się kompleksy? Z domu? Z presji środowiska? A może z braku spostrzegawczości? Bo gdybyśmy były uważniejsze (bo jednak panowie mniej mają z tym kłopotów!), to szybko znalazłybyśmy całą masę dowodów na poparcie tezy, że kobiecość nie jest towarem standaryzowanym. Że nie jest kanapką z McDonalda, ale czymś szytym na miarę. Zamiast się zastanawiać, jakie mamy kompleksy, pomyślmy, skąd się wzięły. A potem, co by było, gdybyśmy wszyscy byli jednakowi. Gdyby świat był pełen identycznych Bradów Pittów - pisze Aneta Borowiec, redaktor naczelna "Wysokich Obcasów Extra".

Pobierz wersję na iPada i iPhona

2

Czemu w telewizji mówię o dupie Maryni?

Byłam szczupłą dziewczyną z dużym biustem, stąd moja tendencja do garbienia się. Piersi mi urosły w wieku 13 lat i w szkole się ze mnie naśmiewali. Ten biust - oprócz te go, że był obiektem zaczepek - bardzo mi przeszkadzał. Wyobraź sobie lekcje wuefu, gdy cycki mi mało zębów nie wybijały - mówi Dorota Wellman, z którą rozmawia Grzegorz Giedrys.

Pobierz wersję na iPada i iPhona

3
Fot. Glen McCurtayne/COLEMAN-RAYNER/EAST NEWS Fot. Glen McCurtayne/COLEMAN-RAYNER/EAST NEWS

Fran Fisher. Zakonnica uczy seksu

Wątpisz w swoją atrakcyjność, obejrzyj kilka filmów erotycznych. Zobaczysz tam panie puszyste i filigranowe, młode i stare i wszystkie inne. Większość mężczyzn kocha swoje kobiety "takimi, jakie są".

O życiu zawodowym i prywatnym byłej zakonnicy pisze Katarzyna Molęda.

Pobierz wersję na iPada i iPhona

4
Fot. Boston Globe via Getty Images Boston Globe via Getty Images Fot. Boston Globe via Getty Images Boston Globe via Getty Images

Autobus pełen zwierząt

Mężczyźni siatek nie miewają, to ciało obce, z którym im nie po drodze, zwłaszcza w drodze. Ani toreb, ani nawet pederastek już nie noszą, jakby cały świat dał się rozłożyć po kieszeniach. Ale co z notesem, jedną trzecią batonika czekoladowego, kartką z przypomnieniem o zebraniu w szkole, paczką chustek do nosa?

Czy oni nie piszą, nie jedzą, nie użerają się z potomstwem? Nie smarkają? - zwyczaje ssaków obserwuje Grażyna Plebanek.

Pobierz wersję na iPada i iPhona

5
Fot. Jim Dyson Getty Images Fot. Jim Dyson Getty Images

Banksy. Miasto jak wielkie przyjęcie

Podobno nazywa się Robert Banks, ma 39 lat, pochodzi z Bristolu, jest abnegatem ze srebrnym zębem. Miał być rzeźnikiem, ale wolał malować graffiti. A może raczej nazywa się Robin Gunningham, ma 39 lat, pochodzi z Bristolu i jest schludnym facetem o ciemnych, kręconych włosach, w okularach ze srebrnymi oprawkami.

Kim jest najsłynniejszy graficiarz świata tropi Maja Staniszewska.

Pobierz wersję na iPada i iPhona

6
Fot. Andrzej Szypowski/East News East News Poland Fot. Andrzej Szypowski/East News East News Poland

Dzidzia i wymokły kleryk

Tuwim nazywał ją słowiańską Safoną, a Iwaszkiewicz cenił bardziej od Anny Achmatowej. Ona sama uważała, że pisanie to nic takiego, czynność jak każda inna - jak drapanie się i oddychanie. Zaskakiwała niekonwencjonalnymi poglądami.

"Jest ekscentryczna. Mówi zawsze co innego, niż się oczekuje, wprost uosobienie przekory? - pisała o niej Maria Dąbrowska.

Życie Kazimiery Iłłakowiczówny przedstawia Joanna Kuciel-Frydryszak.

Pobierz wersję na iPada i iPhona

7
Fot. ILUSTRACJA BARTOSZ KOSOWSKI Fot. ILUSTRACJA BARTOSZ KOSOWSKI

Co robisz, gdy cię nie widzę?

Nie potrzebuje żadnych argumentów, dowodów, przesłanek. Dla zazdrosnego partnera knujesz, jak na kogoś obcego spojrzysz i jak nie spojrzysz. Wtedy nawet knujesz bardziej, bo sprytniej.

O to, jak poradzić sobie z zazdrością prof. Wiesława Łukaszewskiego pyta Dorota Wodecka.

Pobierz wersję na iPada i iPhona

8
Fot. ILUSTRACJA MARTYNA WÓJCIK-ŚMIERSKA Fot. ILUSTRACJA MARTYNA WÓJCIK-ŚMIERSKA

Matki dorosłych córek

Porywanie się na temat relacji matek i córek obezwładnia mnie jak wspinaczka na Mount Everest, bo te relacje mogę być przeróżne i w każdej aż kipi od emocji. Ale matkami przemocowymi, uzależnionymi, chorymi psychicznie i nieobecnymi nie będziemy się zajmować w tym tekście.

Weźmy na warsztat najbardziej rozpowszechniony styl matkowania - matkę nadopiekuńczą, słowem "mamusię" - pisze Dorota Frontczak.

9
FOT.TAMARA PIEŃKO FOT.TAMARA PIEŃKO

Bombonierka pełna kostek cukru

Jak mnie wychowano Tomaszowi Kwaśniewskiemu opowiada superniania Dorota Zawadzka.

10
Więcej na ten temat: wysokie obcasy extra
Komentarze
Musze zakupić :) Przy okazji zapraszam na relację z koncertu "Zapal się na niebiesko dla autyzmu" www.youtube.com/watch?v=4mfcF7zLdsg oraz na mój kanał YouTube (mkonodybas) ...Kilka słów o mnie w Gazecie Wyborczej Częstochowa czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,14130819,Mama_wyklada_na_YouTube__Kolejna_pozycja_na_naszej.html Pozdrawiam!!! Marta
już oceniałe(a)ś
4
0
Nie wygląda Pani tak, jak chce, bo kobiety nigdy nie wyglądają tak jak chcą. Ale akceptuje Pani siebie i słusznie, ponieważ jest Pani interesującą seksi kobietą. Nie przystaje Pani do obowiązujących kanonów mody i to jest Pani atut, ponieważ nie jest Pani podobna do tych tysięcy może i ładnych, ale nijakich bezmyślnych dziewuch zapuszczających sidła na prymitywy myślące penisem.
już oceniałe(a)ś
1
0
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy