Wysokie Obcasy Extra

Redakcja
Najnowsze numer Wysokich Obcasów Extra jest już w kioskach

Wysokie Obcasy Extra

Okładka

1

Lipniccy wybrali retro

Ja zdecydowanie jestem mało współczesna. Spójrz na mój telefon, moje 6-letnie dziecko jest wściekłe, że nie potrafię ściągać aplikacji, że tu nie ma żadnej gry, za mało pamięci. Komputera używam jako skrzynki pocztowej, do wysyłania i odbierania maili. Nie korzystam z cudów techniki, męczy mnie, że wciąż jestem atakowana nowymi wynalazkami, które muszę ogarnąć, typu inteligentna lodówka, czy odkurzacz, który sam sprząta. Dom mam urządzony w stylu shabby shick, niewspółcześnie, nie lubię moderny.... - mówi Anita Lipinicka.

Razem z bratem Arkiem i jego zespołem Voice Band nagrała płytę z przedwojennymi szlagierami. Producenci nie chcieli jej wydać, bo uznali, że jest za ''za ambitna'' - To tylko popowe piosenki z lat 30. Często ich autorzy, jak Julian Tuwim, pisali je pod pseudonimami, bo się ich wstydzili. Dzisiaj ówczesna chałtura jest ''za dobra". To coś mówi o naszych czasach - mówią i opowiadąją co ich kręci w retro.

2
Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta

Profesor Mikołejko - filozof na trawniku

Zrywam się i siadam na łóżku - wściekły, obolały i nieprzytomny. I taki będzie cały mój dzień: bez odpoczynku, bez sensu. Będę łaził po mieszkaniu i narzekał. Zresztą nie tylko dzisiaj. Jutro także i pojutrze, i popojutrze? W piątek i świątek. W dzień Boży. No bo Polak-katolik dzień święty święci najchętniej przez wzmożoną pracę nad boazerią z paździerzowej płyty

3
Fot. ZDJECIA  SZYMON SZCZESNIAK/LAF Fot. ZDJECIA SZYMON SZCZESNIAK/LAF

Śmiech i łzy mieszkają na sąsiedniej ulicy

Kiedy ostatnio uśmiałem się do łez? Wie pani, że nie pamiętam. Z upływem czasu śmiech zmniejsza swoją intensywność. Stary człowiek coraz częściej nie tyle śmieje się, co raczej delikatnie uśmiecha. Ze śmiechem proszę Pani nie ma żartów. Naprawdę - Bożenę Aksamit ostrzega profesor Bohdan Dziemidok, filozof od komizmu

4
Fot. edek Fot. edek

Bond był kobietą

Po pierwsze, nie pił martini z wódką. W ogóle nie pił alkoholu - ani wstrząsanego, ani mieszanego. Po drugie, jeździł oplem, nie astonem martinem. Po trzecie, nazywał się Skarbek. Krystyna Skarbek. I był ulubionym szpiegiem Churchilla.. .

5

Muniek Staszczyk

Generalnie nie boję się kobiet. Feministki mają sporo racji, ale ja nie ufam ideologiom i doktrynom. Są trendy, są mody myślowe, są feminizmy i katechizmy. Wiesz co, ja tam jestem prostym chłopakiem z Rakowa i dla mnie jeśli ktoś jest chujem, to jest chujem, nawet jakby był najdelikatniejszym i najbardziej uroczym chujem na świecie. Nie mam uprzedzeń do gejów, lesbijek, feministek, ale nieszczególnie podoba mi się radykalizm i wściekłość

Okładka

6

Żeński koniuszek w Lenowie

- Ja rozumiem, pani Iwono, że pani zadaniem jest przygotować sprawozdanie poprawne przede wszystkim pod względem merytorycznym, a nie językowym. Jednak moje uczucia zostały urażone. Nie jestem żadną dyrektorką, tylko dyrektorem szkoły podstawowej, człowiekiem znanym i szanowanym. Co to za licealne słowo - dyrektorka?

Kto chce żeńskich końcówek?

Okładka

7

Nie wódź nas na pokuszenie...

Nie jestem zwolennikiem nie ulegania za wszelką cenę. Istnieją okoliczności, w których lepiej ulec. To działa oczyszczająco. Rozładowuje napięcie. Dowiadujemy się też wtedy na co nas stać i uczymy się siebie. Cnoty propagowane w kościołach przynależą tylko do teoretycznego wizerunku człowieka poczciwego. Przecież w codziennym życiu nie brakuje doświadczeń destrukcyjnych - z profesorem Wiesławem Łukaszewskim rozmawia Dorota Wodecka.

Okładka

8

Gotowanie jest sexy?

Po co kobietom w kuchni wyświetlacze ciekłokrystaliczne albo lodówki z kostkarkami? To wszystko dla mężczyzn. Lodówki stają się coraz bardziej macho, a ich właściciele coraz mniej - dwóch panów w łódce tym razem zagląda do kuchni coraz częściej zajętej przez mężczyznę.

Okładka

9
Fot. ZDJECIA  SZYMON SZCZESNIAK/LAF Fot. ZDJECIA SZYMON SZCZESNIAK/LAF

Chcesz mieć spokój, idź na wojnę

Facet żyjący z kobietą, która ma jaja musi być czterojajeczny tak de facto. Ciapę to ja mam gdzieś, chcę wojownika, żebyśmy żyli jak wilk i wilczyca, a nie koleżkę któremu zaimponuje się pomidorówką - Magdalena Kozak pisze powieści fantastyczne i porzuciła dobrze płatny zawód lekarza klinicznego by zostać żołnierzem w Afganistanie.

Okładka

10
Fot. Wysokie Obcasy Extra Fot. Wysokie Obcasy Extra

Jak wychowano Ewę Minge

Koszmarem było to, że jak mama szyła sobie strój to dla mnie robiła miniaturkę. Czyli jak dla siebie szyła żółto pomarańczowy kombinezon to ja dostawałam zupełnie taki sam.

''Mamo, ja chcę wyglądać tak jak inne dzieci''.

- No co ty! Zobacz jak wygląda to co one noszą i zobacz jak ty pięknie wyglądasz w tym co ci uszyłam?.

Dziś myślę, że dzięki temu nauczyła mnie tego by nie kryć się w tłumie. Nie bać się być inną.

Okładka

11

Z obcego na nasze: Ecościąga

Ekologia to nie przelewki. Jeśli ci się wydaje, że wystarczy unikać skórzanych butów oraz zmywać olejek przed kąpielą w morzu, to jesteś w błędzie. Jak troszczyć się o środowisko tanio i bez poczucia winy radzi Kaja Mikoszewska

Okładka

12
Fot. ZDJECIA  SZYMON SZCZESNIAK/LAF Fot. ZDJECIA SZYMON SZCZESNIAK/LAF
<>1 class="article-gallery-slide-title"> Retrokryminały z Lublina

Od swoich dziadków różnimy się mniej niż nam się wydaje, tylko na ogół jesteśmy gorzej wychowani - mówi Marcin Wroński, autor słynnych retrokryminałów. - Znalazłem złoty środek między tym, co chcą czytać moi czytelnicy i co ciekawi mnie samego. Zacząłem się interesować starymi dobrymi czasami, bo szukałem swoich korzeni.

13

Z męskiej perspektywy: katować czy nie?

- Powiem ci coś: każda kobieta chce być w łóżku sponiewierana - mówi A. - I wcale to nie znaczy, że chce być poniewierana w życiu. Życie to życie, a łóżko to łóżko.

Siedzę teraz i myślę, co z tą instrukcją zrobić. Poniewierać? Ale skąd wiadomo, że każda tego chce? I co, jeśli to poniewieranie wejdzie mi w krew i wyjdzie mi z łóżka?

Jarosław Murawski o tym co faceci naprawdę myślą o 50 twarzach Grey'a.

Okładka

14

Pozytywne myślenie? Co za bzdura!

Optymistom lżej żyć, to fakt naukowy - badania wskazują dobitnie, że żyją dłużej i zdrowiej. Zespół Barbary Fredericson, jednej z czołowych badaczek szczęścia, wyliczył z matematyczną precyzją, że rozkwitamy życiowo przy proporcjach pozytywnych emocji do negatywnych przynajmniej jak 3 do 1. By być optymistami musimy więc odczuwać dużo i często: wdzięczność, miłość, dumę, nadzieję i rozbawienie. Wystarczy być wdzięcznym za to, że jest ładna pogoda, nie ma wojny i że się ma dach nad głową? Tylko jak to zrobić, gdy człowiek całe życie marudził?

15
Fot. Candice Lawler Contour by Getty Images Fot. Candice Lawler Contour by Getty Images

Kim jest polska koleżanka Lady Gagi?

Razem pracowały w restauracji Palma przy 28 Cornelia Street w Nowym Jorku. Polka studiowała fotografię i dorabiała w barze. Stefani - jak wielu początkujących artystów grała po klubach. Już pierwszego dnia w pracy zwróciła uwagę wszystkich - do czarnego uniformu założyła zdecydowanie nieregulaminowe szpilki, których intensywny różowy kolor bił po oczach

Okładka

16
Fot. Martin Parr  Martin Parr / Magnum Photos Fot. Martin Parr Martin Parr / Magnum Photos

Czym się różni dziewczynka od chłopca w Finlandii?

- Zapędziliśmy się tak daleko w równouprawnieniu, że zabrakło przestrzeni, by porozmawiać o ewidentnych różnicach między kobietami i mężczyznami. Być może to niepopularny pogląd, ale w kraju, gdzie kobiety pracują ramię w ramię z mężczyznami, a tradycja matek na pełnym etacie jest wyjątkowo długa, nie ma sposobu, by porozmawiać o najprostszych sprawach: jak to jest być dziewczyną, jak to jest dorastać we współczesnym świecie. Nie ma miejsca, by popłakać sobie, a nie być cały czas silną i gotową do ''męskich'' wyzwań, poplotkować. I powiedzieć sobie, że właściwie, do licha, kobiety wcale nie są takie same jak mężczyźni! - wywiad z MARI UUSITALO-HERTTUA, szefową Girls' House w Helsinkach.

Okładka

17

Cukier nie krzepi


Cukier kryształ? Używamy go tylko i wyłącznie po to, żeby było smacznie. Nie ma z niego żadnego pożytku dla organizmu. Słodzenie kawy czy herbaty jest bez sensu. Czemu zatem słodzimy i czy możemy się od tego odzwyczaić?

18
Więcej na ten temat: wysokie obcasy extra
Komentarze
super tekst, goraco polecam
już oceniałe(a)ś
1
0
Fajny i mądry tekst - pod rozwagę.
już oceniałe(a)ś
0
0
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy