Największa biblioteka muzyczna, która zmieści się w kieszeni

Katarzyna Seiler
Kiedyś były boomboxy, magnetofony, empetrójki i iPody. Dziś każde z tych przenośnych urządzeń muzycznych zastąpił telefon. Aplikacje muzyczne rozpoznają piosenkę, skomponują dla nas składankę w zależności od nastroju, pozwolą oglądać koncerty sprzed 40 lat lub słuchać londyńskiego lokalnego radia na kanapie w Warszawie czy Poznaniu.
FOT. MATERIAŁY PRASOWE FOT. MATERIAŁY PRASOWE

SHAZAM

Darmowa, dostępna na iOS oraz Android

Jeśli słyszysz w radiu lub na imprezie piosenkę, która wpadła ci w ucho, ale nie wiesz, jaki ma tytuł, skorzystaj z Shazam. Program za pomocą mikrofonu rozpoznaje muzykę i programy telewizyjne w ciągu kilku sekund. Podpowiada też, gdzie można kupić dany utwór, oraz wyświetla jego tekst w czasie rzeczywistym. Shazam działa najlepiej wraz z inną aplikacją muzyczną i daje możliwość otwarcia lub zakupu utworu w Amazon Music, Spotify, Apple Music i innych. Co ważne, zapisuje historię odszukanych przez nas piosenek, dzięki czemu możemy do nich wrócić w dowolnym momencie.

1
FOT. MATERIAŁY PRASOWE FOT. MATERIAŁY PRASOWE

SPOTIFY

Darmowa (płatna wersja premium), dostępna na iOS oraz Android

To obecnie najpopularniejsza aplikacja muzyczna. Spotify oferuje dostęp do ponad 35 mln utworów. Zarówno wersja mobilna, jak i komputerowa umożliwiają słuchanie pojedynczych piosenek, całych albumów oraz tworzenia własnych list utworów. Spotify słynie jednak z gigantycznej oferty playlist dopasowanych do każdej sytuacji. Może szukasz muzyki, która pomoże ci się skoncentrować, lubisz zasypiać przy dźwiękach natury lub potrzebujesz idealnej składanki na imprezę? Opcje są niezliczone. Niestety, darmowa wersja oznacza mnóstwo reklam i odtwarzanie tylko losowe.

2
FOT. MATERIAŁY PRASOWE FOT. MATERIAŁY PRASOWE

STINGRAY QELLO

Darmowa (płatna wersja premium), dostępna na iOS oraz Android

Osoby kochające muzykę na żywo powinny wypróbować aplikację Qello. Program umożliwia dostęp do pełnowymiarowych koncertów i filmów dokumentalnych o zespołach, m.in. Pink Floyd, Nirvana czy Queen. Do wyboru jest ponad 2 tys. występów. Qello współpracuje z Apple TV i Android TV, co pozwala wyświetlić wybrany koncert również na telewizorze. W wersji bezpłatnej można odtwarzać jedynie pojedyncze utwory z koncertów. Miesięczny koszt uzyskania nieograniczonego dostępu - ok. 30 zł.

3
FOT. MATERIAŁY PRASOWE FOT. MATERIAŁY PRASOWE

TUNEIN RADIO

Darmowa (płatna wersja premium), dostępna na iOS oraz Android

Prawdziwa gratka dla miłośników radia. TuneIn Radio pozwala na słuchanie na żywo ponad 120 tys. stacji radiowych z całego świata, gdziekolwiek jesteś. Aplikacja oferuje dostęp do wielu lokalnych stacji, których mnogość może zaskoczyć. Do wyboru mamy mnóstwo kategorii muzycznych, wiadomości z całej Ziemi, słuchowiska, audycje tematyczne, audiobooki oraz podcasty. Opcja premium pozwala na ograniczenie reklam i umożliwia dostęp do relacji sportowych na żywo, niestety głównie związanych z rozgrywkami amerykańskimi.

4
Więcej na ten temat: aplikacje, smartfony, spotify
Komentarze
Niezwykle plytk i ubogi opis serwisow muzycznych. Od razu czuc, ze osoba, ktora to napisala nie ma pojecia jak te aplikacje wygladaja, co daja itd
Zabraklo Amazon Music, Apple, Tidal, YouTube Music i wiele innych streaming'owych serwisow muzycznych.
już oceniałe(a)ś
0
0
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy