Jak poukładać pracę na freelansie i nie wpaść w sidła wypalenia zawodowego. Polecamy książki z korpoświata

Katarzyna Seiler
Polskie i światowe bestsellery, których autorzy dzielą się własnym doświadczeniem i podsuwają praktyczne rady, jak zarządzać energią w pracy (i poza pracą).
Joanna Karpeta, 'Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?' Joanna Karpeta, 'Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?'

"POKOCHAJ PONIEDZIAŁKI. JAK PORADZIĆ SOBIE Z WYPALENIEM ZAWODOWYM?"

Joanna Karpeta

Autorka mierzy się z problemem, który jej zdaniem "jest jak grypa, na którą każdy może zachorować, ale nie każdy musi ją przejść tak samo ciężko". Joanna Karpeta, ekspertka od rozwoju osobistego, sama przyznaje, że w przeszłości doświadczała bolesnego ukłucia w brzuchu na myśl o poniedziałku. W swojej książce przytacza scenki z życia przedstawicieli różnych zawodów, żeby za pomocą metafor lepiej naświetlić problem wypalenia zawodowego. Pozycja dla wszystkich, którzy już od niedzielnego popołudnia zaczynają się stresować nadchodzącym tygodniem.

wyd. GWP

1
Fot. mat. prasowe Fot. mat. prasowe

"MÓZG ODPORNY NA STRES"

Melanie Greenberg

W dzisiejszych czasach stres stał się naszą codziennością i niestety jedyne, co możemy zrobić, to nauczyć się, jak z nim żyć. Melanie Greenberg w walce ze stresem stosuje swoje doświadczenie w psychologii i neuronauce. Według niej kluczem do sukcesu jest opanowanie naszych reakcji w krytycznych sytuacjach. W książce prezentuje przydatne techniki i ćwiczenia, aby zwalczyć w sobie takie odruchy jak unikanie konfrontacji czy nerwowe objadanie się. Oprócz tego autorka uczy, jak w zdrowy sposób radzić sobie w sytuacjach stresujących i zmieniać swoje negatywne przekonania.

wyd. Rebis

2
Fot. mat. prasowe Fot. mat. prasowe

"GRA O BIZNES"

Izabela Makosz

Jeśli słuchać rad o prowadzeniu biznesu, to tylko od tych, którzy sami odnieśli sukces. Izabela Makosz najpierw przez lata pracowała w korporacji, a potem założyła najbardziej znaną w Polsce sieć salonów depilacji Time for Wax, bo, jak pisze, "ktoś kiedyś powiedział, że możesz wybrać: wziąć los w swoje ręce i budować swoje marzenia lub współuczestniczyć w budowaniu cudzych marzeń jako jego najemnik". Dziś pomaga innym przedsiębiorczym kobietom w stawianiu pierwszych kroków w biznesie, między innymi dzieląc się swoją wiedzą i pasją w książce przepełnionej praktycznymi radami i osobistymi doświadczeniami.

wyd. Time for Business TV

3
Fot. mat. prasowe Fot. mat. prasowe

"JAK KOBIETY PODEJMUJĄ DECYZJE"

Tara Westover

Rynek pracy to przestrzeń, gdzie kobiety muszą się mierzyć z wieloma krzywdzącymi stereotypami. Przekonanie o ich podatności na stres i mniejszej stanowczości może być poważną przeszkodą w ubieganiu się o kierownicze stanowiska. Tymczasem okazuje się, że większość tych przekonań to tylko mity. W swojej książce Therese Huston się z nimi rozprawia. Okazuje się, że stres może pomagać kobietom się skoncentrować, a badania pokazują, że kobiety są nie mniej stanowcze niż mężczyźni. Dzięki swojej wiedzy z zakresu psychologii poznawczej autorka analizuje historie kobiet i pomaga wyciągnąć z nich wnioski.

wyd. Rebis

4
For. mat. prasowe For. mat. prasowe

"GIRL, WASH YOUR FACE"

Rachel Hollis

Rachel Hollis, jak sama siebie przedstawia, jest przedsiębiorczynią bez wyższego wykształcenia, która osiągnęła sukces, kończąc jedynie liceum i umiejętnie korzystając z internetu. Założycielka strony https://thechicsite.com w niezwykle humorystyczny sposób dzieli się wskazówkami na uporządkowanie swojego życia, zdradzając jednocześnie, jak niepozbawione wad i wpadek jest jej własne. Hollis skupia się na dwudziestu kłamstwach, które sobie w kółko powtarzamy, a które powstrzymują nas od realizacji swoich celów. Zadziorna autorka nie tylko wytknie wam wasze wady, ale też zainspiruje do wprowadzania drobnych zmian na lepsze.

wyd. Thomas Nelson Inc.

5
Fot. mat. prasowe Fot. mat. prasowe

"EDUCATED: A MEMOIR"

Tara Westover

Tara Westover wychowała się w zamkniętej społeczności fanatyków religijnych. Wnętrze szkoły zobaczyła, mając dopiero siedemnaście lat. Wtedy też na lekcjach historii po raz pierwszy usłyszała o zdarzeniach takich jak Holocaust. W książce opowiada swoją historię i to, jak z konserwatywnego domu dotarła do Cambridge, gdzie obroniła doktorat. To pozycja obowiązkowa o dorastaniu dla wszystkich, którzy edukację mieli na wyciągnięcie ręki i zamiast korzystać z tego przywileju, przysypiali na wykładach, marząc o końcu zajęć. Wspomnienia Tary Westover inspirują i przypominają, że wiedza to prawdziwa potęga.

wyd. Random House

6
Fot. mat. prasowe Fot. mat. prasowe

"KIERUNEK: FREELANCE. SUKCES NA WŁASNYCH ZASADACH"

Ewa Brzozowska

Talent i pomysł na siebie to nie wszystko. Budowanie kariery na własną rękę nie jest takie proste. Ewa Brzozowska w swojej książce nie tylko pokazuje, jak stworzyć własną markę, ale też uczy wielu praktycznych umiejętności niezbędnych w życiu początkującego freelancera. Znajdują się tam między innymi informacje o rozliczeniach ze zleceniobiorcami oraz porady, jak wyceniać swoją pracę. Dodatkowo autorka pokazuje sprawdzone sposoby na promowanie swojej działalności w internecie. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak zacząć zarabiać na swojej pasji i talencie.

wyd. Edgard

7
Fot. mat. prasowe Fot. mat. prasowe

"BAJECZNIE BOGACI AZJACI"

Kevin Kwan

Zabawna komedia, która króluje na światowych listach bestsellerów. Rachel z Nowego Jorku daje się namówić na poznanie rodziny swojego chłopaka Nicka. Okazuje się, że trafia do domu niewyobrażalnie bogatego, starego azjatyckiego rodu, a jej ukochany jest najbardziej rozchwytywanym kawalerem w Singapurze. Bohaterowie "Dynastii" czy "Plotkary" mogą się schować przy tym, co opisuje Kevin Kwan. Główna bohaterka niczym zadziorny Kopciuszek, arystokratyczna potencjalna teściowa jak zła macocha i czarujący chłopak w roli księcia z bajki zupełnie nie z naszego świata. To pierwsza część trylogii, która właśnie została przeniesiona na ekrany kin - premiera 31 sierpnia.

wyd. Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak"

Książki dostępne są w formie ebooków w Publio.pl >>

8
Komentarze
Freelance to po polsku wolny strzelec. Czy autor może wyjaśnic co oznacza ten językowy potworek 'na freelansie'????? Ludzie, szanujcie własny język bo się tego czytać nie da.
już oceniałe(a)ś
7
1
Zacznij pisać poradniki dla korpoświata. Tam jest tylu frajerów, że zawsze ktoś kupi. Tylko okładka musi być ładna i tytuł chwytliwy.
@nikanor
i oczywiście klasyczne "Możesz być kim chcesz, jeśli tylko chcesz wystarczająco mocno"
już oceniałe(a)ś
3
1
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy