3/4
zamknij < >

Uwaga, zakapior! Menel czy twardziel?

Zdjęcie numer 3 w galerii - Uwaga, zakapior! Menel czy twardziel?

fot. Inka Wieczeńska

Juliusz Wasik-Król Włóczęgów Bieszczadzkich Juliusz I
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Uwaga, zakapior! Menel czy twardziel?
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Uwaga, zakapior! Menel czy twardziel?
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Uwaga, zakapior! Menel czy twardziel?
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Uwaga, zakapior! Menel czy twardziel?
Komentarze
Biedni ludzie. Czciciele goovna. Ale, skoro im z tym dobrze...
już oceniałe(a)ś
15
44
Egzamin na politologię na UW. Profesor odpytuje kandydatkę. Prosze powiedzieć kto jest premierem rządu? Eee, nie wiem. A kto to jest Rostowski? Eee, nie wiem. Proszę wymienić trzy programy TV, w których występują politycy. Eee nie wiem. Zdziwiony profesor pyta - skąd ty dziewczyno przyjechałaś? Z Bieszczad panie profesorze. Profesor podchodzi do okna, chwilę myśli i w zadumie mruczy - a może pier...ć to wszystko i wyjechać w Bieszczady?
już oceniałe(a)ś
54
1
Ale bzdury. Jeździliśmy w Bieszczady przez kilka lat, bo nie mieliśmy kasy. Kiedyś było tanio, i jakoś wszyscy byli wyrozumialsi. Ludzie tacy jak Bodzio, albo Rysiek z Cisnej, budzili śmiech, politowanie i współczucie. Wszystkie te menele niczym się nie różnia od zwykłych mętów, poza tym, ze mają zdrowsze płuca. Ściągną z was kasę za darmo, i jescze powiedzą, że tak trzeba. Od marca jestem bezdomny i włóczę się po całej Europie, ale w Bieszczadach zrobiło się taki sk...wysyństwo cięte na kasę, że szkoda czytać ten tekst. Najfajniesi są busiarze, którzy 10 lat temu żebrali o fajkę pod monopolem, a teraz udają, że trzęsą okolicą. Mieszkałem tam przez miesiąc w stodole, ale jak zobaczyli, że skończyła mi się kasa i proszę ludzi o pomoc, zagrozili, że przyjdą w nocy i mi wp...dolą, bo im psuję biznaes.Takich chamów i buraków można znaleźć w sumie i w Warszawie. W górach byli ostatno ze 20 lat temu. Nie wiem, czy autorka tekstu ma 18 lat, i słowo zakapior wyczytała w jakiejś XIXwiecznej książce, ale wszystko to jest beznadziejnie żałosne.
już oceniałe(a)ś
41
11
za strzelanie do kibla w którym siedzi turysta powinien siedziec w pierdlu, gdyż to jest próba zabójstwa.
już oceniałe(a)ś
23
25
Porypani?
@refleksyjny Szczęśliwi...
już oceniałe(a)ś
25
4
w Bieszczady jeździłem w latach 80-tych. Wtedy jeszcze miały posmak dzikości, zwłaszcza po sezonie (nie zapomnę nocnego oczekiwania na stacji w Łupkowie na ostatni pociąg do Zagórza, gdy 2 Ukraińców chciało mnie złupić, a dupcię mi uratował właśnie taki zakapior z laską w ręku!). Teraz już wszędzie komercja.... niestety
już oceniałe(a)ś
40
2
Pochwała buractwa.
już oceniałe(a)ś
15
23
O rany, pani Katarzyno, nie zauważyłem, że to pani napisała ten artykuł, a poza tym skomentowałem po przeczytaniu pierwszej strony. Trochę pani lukrowo pisze, jak dla mnie, może dlatego, ze patrzy pani na swiat przez różowe okulary. Jeździłem w Bieszczady od lat 90, oblazłem wszystkie szlaki, nigdy nie słyszałem o żadnym Radosie, a z tych wszystkich alkoholików i frajerów śmialiśmy się do rozpuku. Żałosna banda ździerców i kłamców, nic więcej tu nie ma. Pozdrawiam!
@dyzlav "a poza tym skomentowałem po przeczytaniu pierwszej strony" I tak dobrze, że nie tylko tytuł, jak 50% komentujących.
już oceniałe(a)ś
6
1
@dyzlav Zdzislaw Rados byl legenda w latach 70 tych do 90tych. Znalem go osbiscie byl wspanialym czlowiekiem i artysta zyl z tego. Poza tym dorabial w szkolkach lesnychi PGR ach. Mam jego zdjecie jeszcze.Sam zylem w tych latach w Bieszczadach, Duzo czasu potrzebowalem ,aby pozostawic cale piekno i wspanialych ludzi. Jak widze dzisiaj ludzie szukaja ludzi ktorych juz nie ma wsrod nas albo wyjechali na zawsze! Pozdrawiam
już oceniałe(a)ś
1
0
Wiadomości - najważniejsze informacje
Wiadomości
Tematy
Informatory
Nauka dla Każdego
Tylko Zdrowie
Duży Format
Telewizyjna