7 listopada - urodziny Marii Skłodowskiej-Curie

2/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - 7 listopada - urodziny Marii Skłodowskiej-Curie

Fot. BE&W

Maria Skłodowska-Curie
 • Zdjęcie numer 1 w galerii 7 listopada - urodziny Marii Skłodowskiej-Curie
 • Zdjęcie numer 2 w galerii 7 listopada - urodziny Marii Skłodowskiej-Curie

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (36)
Zaloguj się
 • mama_myszkina

  Oceniono 33 razy 29

  Żenada. Taki feminizm mamy we krwi,że aborcja jest właściwie nielegalna, antykoncepcja nierefundowalna a za gwałt grożą dwa lata więzienia. Oto prawa kobiet w Polsce.

 • maly_zlosliwiec

  Oceniono 28 razy 28

  Zastanawiam się od pewnego czasu, czy jest choć jedna osoba, o której Polacy są w stanie mówić tylko dobrze.
  - Taka się chyba nie urodziła.
  Maria Skłodowska - tytan pracy, patriotka, geniusz itp.
  i już się naczytałam wszystkich możliwych inwektyw. Czy ona komus coś zrobiła ?
  Pokażcie mi chociaż jedną osobę, zbliżoną minimalnie osiągnięciami.
  Uratowała tysiące ludzi. Pomagała jak mogła. Wydała pieniądze z nagrody Nobla w Polsce.
  Nawet krzty wdzięczności od potomnych. Ludzie ! Słabo mi że jestem Polką.

 • Gość: swiatlo

  Oceniono 16 razy 16

  @lodzermensz1
  To ty bredzisz. Ja ten kapitalistyczny feudalizm w sferze rodzinnej widzę na codzień w suburbii amerykańskiej. To tutaj - w suburbiach zamieszkałych przez średnią klasę mamy ten model - facet pracuje w korporacjach i przynosi rodzinie pieniądze, a kobieta siedzi przez 25 lat w domu i wychowuje dzieci. Nawet jak w młodości skończyła jakiś college, to po tylu latach to wszystko traci.
  A jak kobieta się decyduje pracować i chce się wybić w korporacjach, to ma przeciwko sobie męski blok który nie pozwoli aby baba tutaj rządziła.

 • monie_pl

  Oceniono 16 razy 14

  Czytajac ten artykul sytuacja kobiet w Polsce nagle zazyna byc tak jasna jak slonce!

  Komunizm zmuszal kobiety do wyjscia z domu ze wzgledow ekonomicznych. Ostatnie 20 lat kapitalizmu to czas kiedy aborcja weszla na tapete, zmniejszyla sie liczba zlobkow i przedszkoli czyli wsparcia dla kobiet chcacych pracowac, a nastawienie do kobiet pracujacych staje sie coraz bardziej negatywne, bo przeciez nie zajmuje sie domem tak jak nierpacujaca. Do tego parytety, ktorych tak strasznie politycy sie boja i jakie boje trzeba bylo stoczyc o ich wprowadzenie!

  Smutne, ale niestety tracimy niezaleznosc sznowne panie i jesli nie zaczniemy wymagac od politykow wprawadzania prawa wspierajacego kobiety to bedziemy mialy coraz mniej mozliwosci!

 • kaczkawmalinach

  Oceniono 13 razy 11

  'ustatkowana bogobojna katolicka' pani naukowiec? haha sobczak sie chyba z choinki urwal i to wczoraj.

  Zydowka ... romansujaca z zonatym naukowcem (tez bardzo slawnym fizykiem)... nie wiem gdzie niby ta katolickosc ale na miejscu katolikow nie uzrupowalbym tego rozumu dla siebie ....
  Nawet jezeli ktos sie urodzi w jakiejs wierze ciezko wiekszosc religii pogodzic z wyksztalceniem i uprawianiem scislych nauk.
  Dlatego ostatnio jest tyle bzdur w necie o cernie pod koncem konca swiata ..... i kary boskiej za eksperymenty w genewie.

  A o Sklodowskiej warto mowic bo jest najlepszym dowodem ze mozna byc kobieta i cos osiagnac w naukach scislych. Paru panow profesorow do tej pory nie moze wybaczyc tej kobiecie ze dokonala czegos czego jak na razie zadnemu mezczyznie sie nie udalo: mianowicie dostac 2 nagrody nobla z fizyki i chemii .... i moze sie juz nie udac przy obecnej specjalizacji nauwkowcow....

  Mlode zdolne dziewczny potrzebuja wzrocow kobiecych zey w ogole sie interesowac naukami scislymi. I Polska moze dzielic z Francja wlasnie jeden taki wybitny wzorzec.

 • uookasz

  Oceniono 17 razy 7

  Tylko ludzie pozbawieni bajek o bogu mogą cos osiągnąć, mają otwarte umysły. Reszta to lemingi rzucające na tace i dające rosnąć czarnym brzuchom z nadzieją na zycie wieczne. Żal mi ich.

 • abp_anton_lavey

  Oceniono 6 razy 6

  @swiatło:

  Jest dokłądnie tak tak mówisz.

  @reszta a zwłaszcza piewcy kapitalizmu i xiaństwa:

  Mitologia xiańska jako siła ze swej natury konserwatywna bardzo szybko weszłą w mariaż z kapitalizmem, ledwo krew paru (stanowczo za mało) ściętych klechów zaschłą na nożu gilotyny. I to xiaństwo w dalszym ciągu kreowało maskulinistyczny i seksualnie opresyjny system etyczny promowany przez kapitalizm. Odziedziczyły go potem faszyzm i komunizm, z tą tylko zmianą, że komunizm zaprzęgnął kobiety do pracy w fabrykach.

  Maria Skłodowska to wielkie osiągnięcie kobiet i wielki, skokowy postęp na drodze do równouprawnienia płci. A wy katolskie konserwy, stulić dzioby, uczyć się od prof Środy i jak zdobędziecie swojego drugiego Nobla to możemy wrócić do tematu i przedyskutować wasze argumenty rodem z zakrystii.

 • patman

  Oceniono 5 razy 5

  @na_pravo - to ładnie, że do obrony boga używasz komunizmu. Trzeba poszukać innego draństwa, żeby ukryć zbrodnie własnej ideologii. Jednak dla wolnego człowieka nie ma kwestii: albo bóg albo komunizm, dla niego jest to to samo, tylko spreparowane przez różnych złoczyńców, mieniących się zbawcami ludzkości.

 • absbls

  Oceniono 6 razy 4

  Przepraszam wszystkie spasione wieprze za to, ze porownalem je do polskich biskupow. Porownanie to jest wysoce obrazliwe i krzywdzi te pozyteczne zwierzaki. Niech bedzie pochylony Wielki Balwan Swiebodzinski! Wszyscy Noblisci, bez jednego wyjatku, byli, lub sa, ATEISTAMI!!! Wiem, ze to bolesna informacja dla lumpen katopolactwa.,A teraz cos dla Was, jedyni w Chrystusie Panu, pocalujta wujta!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Wyborcza: