"Uwikłane w płeć" to ponad 150 fotografii wybitnych polskich twórców. Łączy je jedno - pokazują kobiety. Są wśród nich klasyczne już prace Natalii LL, Marty Deskur, Barbary Konopki, Teresy Gierzyńskiej, ale także dzieła autorek młodszego pokolenia, np. Anety Grzeszykowskiej, Katarzyny Majak czy Doroty Kozieradzkiej. Na wystawie Muzeum Miasta Łodzi znaleźli się również klasycy fotografii: Tadeusz Rolke, Edward Hartwig, Wojciech Prażmowski, Zofia Kulik.

Zobacz wybrane prace>>


Prezentowane prace wykonano zarówno w szlachetnych technikach fotograficznych, jak i cyfrowo, są to też instalacje, obiekty i wideo. Kolekcja pokazywana w ramach Fotofestiwalu pochodzi ze zbiorów Joanny i Krzysztofa Madelskich, a opieką merytoryczną otoczył ją Adam Mazur - historyk sztuki specjalizujący się w fotografii. Od początku jej twórcy mieli jasne założenie - by poprzez fotografię pokazać jak najszerszą panoramę wizerunków kobiet w polskiej fotografii.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.