Powstanie marki Caudalie to piękna historia o miłości, regionie, pasji, spotkaniach i odwadze!

Rozpoczęła się w malowniczo położonej winnicy w Bordeaux, w samej jej sercu Smith Haut Lafitte, na terenie posiadłości rodziców Mathilde Thomas.

Podczas winobrania w zamku Smith Haut Lafitte, Mathilde Thomas wraz ze swoim mężem poznali profesora Josepha Vercauterena, Dyrektora Laboratorium Farmakognozji na Wydziale Farmacji w Montpellier - „Zdajecie sobie sprawę, że wyrzucacie skarby?” - to zdanie profesora Vercauterena odmieniło ich życie.

Dowiedzieli się wtedy, że pestki winogron zawierają najsilniejsze ze wszystkich roślin antyoksydanty. Kolejne dwa lata zaowocowały powstaniem trzech pierwszych produktów, zawierających polifenole z pestek winogron - które istnieją do dziś! Pełna nadziei i pasji młoda, niespełna 23 letnia Mathilde Thomas rozpoczęła swoją wspaniałą podróż kosmetyczną.

Materiał partnera CaudalieMateriał partnera Caudalie 

W 1997 opracowuje, wyjątkowy produkt, który do dziś jest kultowym dla marki Caudalie. Woda Rozświetlająca, której formuła inspirowana jest eliksirem młodości królowej Węgier. 

Marzenia Mathilde sięgały coraz wyżej, chciała stworzyć miejsce o wyjątkowej atmosferze, wśród krzewów winogron ciągnących się po horyzont. Odkryła, iż na terenie winnicy istnieją  gorące źródło sięgające 500 metrów pod ziemią, i tak właśnie w 1999 r. powstało pierwsze Spa Vinothérapie.  W tym wyjątkowym miejscu istnieje możliwość skorzystania z zabiegów pielęgnacyjnych, jedynych takich na świecie, przeprowadzanych przez znakomitych Vinoterapeutów.

Natura jest pełna substancji czynnych o korzystnym dla naszej skóry działaniu. Caudalie stawia na naturalne substancje czynne przyjazne dla środowiska, opracowane we współpracy z Harvard Medical School, opatentowane wyciągi z winorośli i winogron z francuskich winnic z Bordeaux, Szampanii i Burgundii: Resweratrol (2001 r.)¹ pierwsza naturalna substancja aktywna o właściwościach ujędrniających i zapobiegających starzeniu; Viniferin (2005 r.)², który bije rekordy skuteczności w dziedzinie przeciwdziałania przebarwieniom.

Materiały partnera CaudalieMateriały partnera Caudalie 

Ten model naturalnej nauki podporządkowuje się zasadom bardzo restrykcyjnej karty, którą Mathilde Thomas nazwała ″Kosm’etyką″. W produktach Caudalie nigdy nie znajdą się: parabeny, fenoksyetanol, ftalaty, oleje mineralne, sodium laureth sulfate czy też składniki pochodzenia zwierzęcego.                     

Od roku 2012, Caudalie jest członkiem organizacji ″1% for the Planet″ i przekazuje 1% obrotu światowym organizacjom zajmującym się ochroną środowiska i ekologią.

Rok 2018 otwiera nową erę kosmetyki naturalnej dla Caudalie, która została zainaugurowana w nowym centrum logistycznym  Laboratoria Badawcze i Receptur Naturalnych. To przełomowy punkt rozwoju dla dynamicznie rozwijającej się  marki na światowych rynkach.

Nowe Laboratorium Badawczo-Rozwojowe, wyposażone w najnowocześniejsze technologie, umożliwi odkrywanie składników aktywnych, które będą stosowane w kosmetykach jutra.

Dzięki nowemu Laboratorium Receptur Naturalnych nastąpi zwiększanie zastosowania surowców naturalnych i roślinnych, tak aby osiągnąć minimum 95% składników pochodzenia roślinnego w recepturach Caudalie do 2021 roku.

Materiały partneraMateriały partnera Caudalie

Ponad 60 000 m2 terenu nowego centrum logistycznego zostało zadrzewione lub obsadzone różnego rodzaju roślinnością: szlachetne gatunki drzew, sad z 30 drzewami owocowymi. Aby przyczyniać się do zapewnienia żyjącego i zrównoważonego ekosystemu, przedsiębiorstwo zainstaluje schroniska dla motyli, biedronek, owadów oraz zamontuje budki dla ptaków, niezbędnych dla równowagi lokalnej biodywersyfikacji.

Caudalie musi zwrócić ziemi to, co od niej bierze.

Mathilde i Bertrand Thomas

Materiały Partnera CaudalieMateriały Partnera Caudalie 

Kliknij i dowiedz się więcej

¹ Patent n°PCT/IB2015/054257
² Patent WO 2004/006881