Łódź to miasto kobiet. Tak było od zawsze. Już w XIX-wiecznej metropolii przemysłu włókienniczego to kobiety przynosiły do domu pieniądze. Robotnice łódzkie pracujące w fabrykach były największą grupą Polek, która zarabiała na swoje utrzymanie. W 1981 roku w największej manifestacji ulicznej PRL-u to tysiące kobiet szły ulicą Piotrkowską, pchając przed sobą wózki z małymi dziećmi. W Łodzi dziś, jak i kiedyś żyje o wiele więcej kobiet niż mężczyzn, a od dziewięciu lat miastem rządzi kobieta – prezydent Hanna Zdanowska.

Kobiety wiedzą, co robią

To w Łodzi w październiku ub. roku „Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” zorganizowały spotkanie pod hasłem „Kobiety wiedzą, co robią”.

27.10.2018, Łódź. 'Kobiety wiedzą co robią' 27.10.2018, Łódź. 'Kobiety wiedzą co robią'  MARCIN STĘPIEŃ

Łodzianki spotkały się wtedy m.in. z Henryką Krzywonos, legendą opozycji, prezydent Hanną Zdanowską, Agą Kozak, dyrektorką programową Instytutu Dobrego Życia.

27.10.2018, Łódź. 'Kobiety wiedzą co robią' 27.10.2018, Łódź. 'Kobiety wiedzą co robią'  MARCIN STĘPIEŃ

O co chodzi w tym projekcie? Podczas wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów kobiety rozmawiają z kobietami o tym, co w życiu ważne, wymieniają się doświadczeniami i radami o tym, jak dobrze żyć, jak dbać o siebie i otoczenie. Projekt „Kobiety wiedzą, co robią” podróżuje po Polsce. Warsztaty, prelekcje, dyskusje organizowaliśmy już w wielu miastach, m.in. w Poznaniu, Krakowie czy Rybniku.

Irena Santor, Małgorzata Foremniak

8 czerwca znowu widzimy się w łódzkiej Hali Expo przy ul. Politechniki 4. Przez cały dzień rozmawiać będziemy o sprawach kobiecych, relaksować się przy jodze, ćwiczyć sposoby dbania o siebie na warsztatach. Towarzyszyć będą nam artystki, działaczki, ekspertki i badaczki z całego kraju.
Impreza rozpocznie się spotkaniem z gościem specjalnym – Ireną Santor, legendą polskiej sceny muzycznej.

Irena SantorIrena Santor VIPHOTO/ EAST NEWS

W panelu „Silne i twórcze” rozmawiać będziemy o tym, skąd czerpać energię i kreatywność m.in. z dr Julitą Czernecką, autorką książki „Wielkomiejscy single, o tym jak radzić sobie z przeciwnościami, jakie relacje budować, by nie podcinano nam skrzydeł. Z Hanną Zdanowską i Karoliną Korwin-Piotrowską dyskutować będziemy o przedsiębiorczości kobiet, a z Małgorzatą Foremniak o tym, jak o siebie zadbać.
Zapraszamy!

Wśród naszych gości są również m.in. Hanna Zdanowska, Małgorzata Kalicińska, Anna Bojanowska-Sosnowska, Dorota Goldpoint, i Aleksandra Klich, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”.

Początek o godz. 10, al. Politechniki 4.Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.