Dziewczyny w podróży

Paulina Młynarska (ur. 1970) – dziennikarka, producentka radiowa i telewizyjna. Felietonistka, blogerka, autorka scenariuszy, piosenek, wierszy i książek, znana z odważnego podejścia do tematów tabu. Prowadzi autorskie warsztaty rozwojowe dla kobiet „Miejsce Mocy”. Współorganizuje kobiece wyprawy do Azji. Narciarka, podróżniczka i certyfikowana nauczycielka jogi. Matka dorosłej córki. Dzieli życie między Indie, Sri Lankę, Grecję i Polskę

––––––––––

Rozmowa z

Pauliną Młynarską

––––––––––

Po co podróżować?

Ja podróżuję z ciekawości i z chęci odmiany. A gdy już gdzieś jestem, to zawsze mi się podoba i od razu bym się tam chciała przeprowadzić. Kiedyś podejrzewałam, że to może być objaw zaburzenia psychicznego.

I w nowym miejscu zaczynasz się rozglądać za mieszkaniem?

Tak. Ale za chwilę jadę gdzie indziej i znowu mi się tak podoba, że i tam bym się chciała przeprowadzić. Teraz przeżywam katusze, podróżując po Polsce podczas tej przepięknej, epickiej wiosny. Realizuję serię dokumentalną i mam bohaterów rozsianych po całym kraju. W ciągu ostatniego miesiąca przeprowadzałam się już na Dolny Śląsk, do Torunia, szukałam sobie miejscówki w Gdańsku i na Kurpiach. Nie ma nic piękniejszego niż Kurpie, chyba że Podlasie.

Pozostało 92% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej